Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej

OMDB (I turnus)

Ostatniego dnia naszej oazy rozmawialiśmy o sakramencie małżeństwa. Dzień ten był dniem wielu niespodzianek. Mieliśmy niesamowitego gościa,mianowicie odwiedził nas biskup diecezji drohiczyńskiej ksiądz Tadeusz Pikus. Przewodniczył on Mszy Świętej , w której poza oazą uczestniczyli też mieszkańcy parafii Mielnik. Odwiedził nas także w szkole, w której stacjonowaliśmy ,gdzie porozmawiał z dziećmi i otrzymał od każdego z nich obrazek pt. „mój biskup i ja”. Tego dnia odwiedził nas również pan policjant . Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja – agapa ,na której wspólnie bawiliśmy i dziękowaliśmy sobie wzajemnie za przeżyty czas rekolekcji.

Dzień szósty naszej oazy ,który upłynął nam pod hasłem „Kapłaństwo” przyniósł nam kolejne atrakcje. Byliśmy z wizytą w Straży Granicznej w Mielniku ,gdzie dzieci mogły się dowiedzieć na czym polega praca tej jednostki i po trochu zobaczyć to co pomaga im w tej pracy,usprawnia ją. Pod koniec dnia wszyscy byli nieco zmęczeni ,ale bardzo szczęśliwi tym,że mogli zobaczyć tak ciekawe rzeczy.

Piątego dnia oazy zwiedzaliśmy miejsca kultu. Byliśmy w cerkwiach w Koterce i na Grabarce oraz w kościele w Niemirowie. Dzieci usłyszały historię tych miejsc.

Po południu odwiedzili nas goście. Pokazali nam jak udzielać pierwszej pomocy oraz przywieźli watę cukrową. Na spotkaniach w grupach omawialiśmy sakrament namaszczenia chorych. Coraz lepiej się poznajemy, a oaza mija.

Kolejny dzień upłynął pod hasłem Eucharystii. Rano pojechaliśmy na wycieczkę do Janowa Podlaskiego. Dzieci zobaczyły konie i stajnie oraz usłyszały kilka faktów z historii. Wieczorem obejrzeliśmy film pod tytułem ” August Rush”. Zmęczeni ale radośni czekamy na następne dni oazy.

Drugi dzień oazy w Mielniku był poświęcony kolejnemu z sakramentów,mianowicie bierzmowaniu. Dzieci dowiedziały się od swoich animatorów czym jest ten sakrament i jakie dary dzięki niemu otrzymujemy. Za zadanie miały przygotować scenki przedstawiające jeden z darów,co również pomogło im w lepszym ich zapamiętaniu.

Pierwszego dnia oazy,mówiliśmy o chrzcie świętym. Przypominaliśmy jak wygląda ten obrzęd,kto go udziela i co dzięki niemu możemy zyskać. w czasie twórczych kwadransów uczestnicy mieli za zadanie zobrazować swoje wyobrażenia na temat „Mój chrzest ” co sprawiło im wielką frajdę. Na wieczorze pogodnym odbyły się zabawy integracyjne ,które pozwoliły się nam lepiej poznać i dały mnóstwo radości.