Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej

OND (II turnus)

VI DZIEŃ (PONIEDZIAŁEK)

Poniedziałek przebiegł nam pod myślą zaczerpniętą z Listu św. Pawła Apostoła do Galatów (6, 6-8), czyli „Z pomocą Ducha walczę z popędami ciała”. Uczyliśmy się, że człowiek w swoim życiu powinien kierować się nie tylko potrzebami i zapędami ciała, ale także dbać o rozwój duchowy. Odkrywaliśmy różnicę między przesadnym kultem ciała, a kulturą ciała. Wieczorem udaliśmy się na adorację do czartajewskiego kościoła, po której każdy otrzymał indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

V DZIEŃ (NIEDZIELA)

Jak na każdej, oazie niedziela jest dniem wytchnienia, dlatego spaliśmy o godzinę dłużej i mieliśmy o 1,5 godziny więcej czasu wolnego! Oczywiście, nie zabrakło tematu dnia, którym tym razem było „Wola i uczucia – uczę się wypełniać wolę Bożą”. Na spotkaniach rozmawialiśmy o tym, czego chce od nas Pan Bóg i jak powinniśmy to wprowadzać w życie. Uczyliśmy się rozróżniać wolę własną od woli Bożej. Był to dla nas wyjątkowy dzień, ponieważ nasz Ksiądz Moderator odprawił mszę z błogosławieństwem prymicyjnym. Dla wielu naszych uczestników była to pierwsza tego typu Eucharystia. Po Mszy mieliśmy spotkanie z członkami Domowego Kościoła i diakonii życia, którzy opowiedzieli nam o pokusach, które oferuje współczesny świat młodemu człowiekowi. Nauczeni doświadczeniem podzielili się z nami swoimi świadectwami. Wieczorem wspólnie obejrzeliśmy film i zmagaliśmy się z małymi problemami z prądem i wodą 😉

IV DZIEŃ (SOBOTA)

„Kultura i tradycja mojego narodu pomagają mi odnaleźć miejsce na ziemi” – pod tym hasłem nam upłynął kolejny dzień. Rozważaliśmy, jak regionalne tradycje i zwyczaje pomagają w wyznawaniu wiary na co dzień. Wśród uczestników mamy czterech reprezentantów zespołu ludowego Sokołowianie. Wszyscy wysłuchaliśmy świadectw, które wygłosili młodzi tancerze. Na spotkaniach w grupach podkreślaliśmy, jak istotną rolę pełni tradycja i przywiązanie do wartości chrześcijańskich.

III DZIEŃ (PIĄTEK)

Tematem dnia była godność osoby – mężczyzna i kobieta w Bożym planie zbawienia. Poruszaliśmy sprawy szacunku względem drugiego człowieka, o odkrywaniu Boga w drugim człowieku, pozbywaniu się cech egoistycznych. W wolnym czasie chłopcy rozegrali mecz rewanżowy, natomiast dziewczyny grały w siatkówkę. Co ważne, Ksiądz Moderator grał i z jednymi i z drugimi 😉

II DZIEŃ (CZWARTEK)

Kolejny dzień upłynął nam pod hasłem „człowiek najważniejszyym stworzeniem Boga”. Rozmawialiśmy sobie o dziecięctwie Bożym, o tym jak nasz Tatuś nas miłuje i kocha. W wolnym czasie uczestnicy rozegrali mecz, co ważne podkreślenia w spotkaniu wzięły udział nawet dziewczyny! Na wieczór zrobiliśmy wieczór integracyjny, nie zabrakło gier i zabaw. Wszyscy znakomicie się bawili!

I DZIEŃ (ŚRODA)

Do Czartajewa dojechało nas 23 osoby + 10 osób diakonii. Naszą oazą pokieruje neoprezbiter ks. Krzysztof Nagórny, któremu pomagać będą: diakon Paweł, alumni: Grzegorz i Eugeniusz oraz animatorzy: Beata, Kasia, Edyta, Marzena, Hubert i Paweł.

Pierwszy dzień to był czas na wzajemne poznawanie siebie, nawiązywanie nowych znajomości oraz zakwaterowanie. Wieczorem udaliśmy się na wspólną Eucharystię, a po niej zjedliśmy kolację i mieliśmy wieczorek zapoznawczy. Mamy nadzieję, że będzie to owocne 10 dni! Czekajcie na kolejne wpisy!

11758907_993814357316699_2044169582_n

11749277_993814337316701_458012266_n

11758781_993814310650037_1889766792_n

 

POZDRAWIAMY Z CZARTAJEWA!