Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej

Relacja z drugiej sesji DSA

W ostatni weekend roku liturgicznego, czyli od 29 listopada do 1 grudnia oaza diecezji drohiczyńskiej miała już drugą sesję Szkoły Animatora. Do Drohiczyna przybyło prawie 60 osób, które podczas wakacji będą służyły swoją obecnością i sprawowaniem przeróżnych funkcji na oazach wakacyjnych. Nad całością czuwał Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, czyli ksiądz Dariusz Kucharek. Jego „prawą ręką” podczas tych krótkich weekendowych rekolekcji był alumn trzeciego roku naszego seminarium Grzegorz Konopacki.

Oazowicze podczas pobytu w stolicy naszej diecezji wysłuchali trzech konferencji. Pierwsze dwie dotyczyły kultu i dogmatu Niepokalanej- Matki Kościoła. W piątkowy wieczór z punktu widzenia teologicznego postać Maryi przybliżył nam notariusz kurii biskupiej- ks. Jarosław Rzymski. Z kolei moderator diecezjalny ks. Jarosław Błażejak w sobotni poranek ukazał nam myślenie „typowo kościelne” oraz myślenie oazowe o Maryi. Matka Boża jest ideałem Nowego Człowieka, czyli wzorem dla wszystkich oazowiczów. To z niej mamy brać przykład i za jej pośrednictwem nawiązywać relacje z Jezusem Chrystusem. Trzecią konferencję wygłosił nasz opiekun, czyli ks. Dariusz Kucharek. Jej temat był związany z powstaniem człowieka. Ojciec Duchowny wyjaśnił nam dokładnie, jak należy rozumieć stworzenie Adama i Ewy opisane w Piśmie Świętym.

Oczywiście nie mogło także zabraknąć czasu na zabawę i integrację. Piątkowy wieczór „trójkowicze i dwójkowicze” (osoby po Oazach Nowego Życia II i III stopnia) spędzili bardzo spokojnie. Natomiast to, co się działo w sobotę ciężko opisać. Zabawy, tańce i hulanki przy świetnym wodzireju, jakim niewątpliwie jest Szymon Gołoś z Węgrowa, były kapitalną okazją do wyszalenia się przed początkiem nowego roku liturgicznego, czyli krótko mówiąc: przed adwentem. Oczywiście przez cały czas nie zapominaliśmy o tym, że jesteśmy tam po to, aby się także czegoś uczyć. Dlatego też uczestnicy bardzo pilnie obserwowali i zapisywali w swoich głowach poszczególne zabawy, aby móc z tego skorzystać podczas wakacyjnych rekolekcji, na które już teraz bardzo serdecznie zapraszamy zarówno te młodsze (od 2 klasy szkoły podstawowej), jak i trochę starsze Dzieci Boże!

Kolejne spotkanie w ramach Diecezjalnej Szkoły Animatora już w połowie stycznia. Pozostaje nam tylko modlić się, aby ten czas upłynął nam jak najszybciej! Dobrze, że jesteście!
Paweł Gołaszewski (uczestnik Diecezjalnej Szkoły Animatora)

Uczestnicy II Sesji Szkoły Animatora

Uczestnicy II Sesji Szkoły Animatora