Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej

Niespełna 100 osób świętowało 28 lipca drugi w tym roku dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej! Mszy Świętej przewodniczył Pasterz Diecezji Drohiczyńskiej Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus.

Plan Dnia Wspólnoty dla oazowiczów z II turnusu był trochę inny niż dla osób z I terminu. Wszystko rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 10:00, kiedy to nastąpiła Godzina Odpowiedzialności. Wiele osób zdecydowało się na podpisanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wcześniej usłyszeliśmy świadectwa, jak to dzieło pomaga przezwyciężać życiowe trudności. Kilka minut po 11 nastąpiła prezentacja oaz. Zarówno Oaza Nowej Drogi, jak i Oaza Nowego Życia I* zaprezentowały się świetnie. Kapitalne wykonanie i układy taneczne do piosenek oaz, przepiękne proporce oraz zabawne meldunki- to mogliśmy zaobserwować w obu prezentacjach. Na twarzy Księdza Biskupa nie raz zagościł uśmiech 😉

O godzinie 12 rozpoczęliśmy Mszę Świętą, której przewodniczył Pasterz naszej Diecezji w asyście księży moderatorów oaz zarówno trwających jak i tych, które już się zakończyły. W swoim kazaniu Ksiądz Biskup nawiązał do najważniejszej prawdy oazowicza „Jezus Chrystus jest moim Panem i Zbawicielem”. Mówił o miłości Pana Boga do nas, ale również o miłości człowieka do siebie oraz do bliźniego.

Po Eucharystii oazowicze udali się na agape, a po małej uczcie nastąpił Wielki Mecz pomiędzy OND a ONŻ. Górą okazali się młodsi członkowie Ruchu Światło-Życie, którzy pokonali swoich starszych kolegów 6:5.

 

_MG_8226 _MG_8290 _MG_8390 _MG_8402

Możliwość komentowania jest wyłączona.