Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej

OMD w Sarnakach zakończona- relacja z ostatniego dnia oazy!

O podsumowanie ostatniego dnia oazy została poproszona animatorka Anita oraz uczestniczka z jej grupy Agnieszka z Sadownego. Jak obie panie oceniają ostatni dzień OMDB w Sarnakach? Zapraszamy do relacji!
(przepraszamy za opóźnienia w relacji!)

Agnieszka z Sadownego (10 lat): Dzisiaj wstałam o 8 rano, kiedy była pobudka. Mieliśmy rozgrzewkę, w której był berek. Dzisiejsze śniadanie było smaczne. Dostaliśmy kanapki z nutellą, które były bardzo pyszne. Później było sprzątanie w pokojach i śpiew. Potem oglądaliśmy bajki i rozwiązywaliśmy quizy z alumnem Grzegorzem. Po krótkiej zabawie był obiad, a następnie poszliśmy do kościoła na szkołę liturgiczną. Dzisiaj mieliśmy kolejny test z wiedzy, którą zdobyliśmy podczas naszego pobytu na oazie. Później graliśmy w piłkę i bawiliśmy się w talarka. Następnie przygotowywaliśmy się do Agapy i poszliśmy na Mszę Świętą do kościoła. Od razu po kościele mieliśmy uroczystą kolację, która zakończyła naszą Oazę. Jedliśmy pizzę, chipsy, owoce i gofry. Najbardziej smakowały mi owoce. Było również rozstrzygnięcie konkursów, w których moja grupa wygrała konkurs na najbardziej cichy pokój nocny. Od razu po tym poszliśmy się myć i teraz powoli kładziemy się do łóżek.
Oaza ogólnie była bardzo fajna. Ksiądz Moderator był bardzo sympatyczny, a animatorzy bardzo mili. Za rok również pojadę na Oazę, ale tym razem na Dzieci Boże! Pozdrawiam!

Animatorka Anita z Sokołowa: Bez wątpienia ostatni dzień rekolekcji oazowych w Sarnakach był wyjątkowy pod każdym względem zarówno dla wszystkich uczestników, jaki i dla diakonii. Co prawda, siódmy dzień oazy rozpoczęliśmy tak, jak zawsze, czyli krótka rozgrzewka, modlitwa, śniadanie, itd., natomiast zakończyliśmy go w typowo oazowy sposób, ucztą miłości AGAPE. Wszyscy uczestnicy (szczególnie Ci, którzy przyjechali na oazę po raz pierwszy) z niecierpliwością czekali na ten główny punkt dnia. Animatorzy wyciskali z siebie ostatnie poty, żeby wszystko przygotować na czas. W całym tym amoku nie mogło zabraknąć czasu na spotkania w grupach. Oprócz omówienia tematu, jakim była dziś szósta prawda wiary, animatorzy podziękowali swoim podopiecznym za wspólnie spędzony czas i obdarowali ich symbolicznymi podarunkami. Następnie wszystkie dzieci razem z prowadzącym szkołę liturgiczną – klerykiem Grzegorzem, siostrą zakonną oraz animatorem Pawłem udali się do Kościoła i tam napisali prosty test z zebranej podczas oazy wiedzy liturgicznej. Po powrocie znaleźliśmy także chwilę na gry i zabawy. Zaraz po tym zaczęliśmy przygotowywać się na AGAPE wizualnie (oczywiście dziewczęta troszkę wcześniej ;)), a następnie duchowo… Już po godz. 18 wsłuchaliśmy się w słowa naszego księdza moderatora głoszącego kazanie. Po Mszy Świętej nadszedł wreszcie czas na długo wyczekiwany przez wszystkich moment…ucztę AGAPE! Uśmiechnięte twarze, kolorowe stroje dziewcząt, pięknie udekorowana sala, pyszności na stole, podziękowania i wszystko jakieś takie niebiańskie… Jestem wdzięczna Bogu, że było mi dane posługiwać jako animator właśnie na tej oazie, tym bardziej, że była to moja pierwsza oaza animatorska. To było wspaniałe przeżycie! Za to wszystko, za OMDB – CHWAŁA PANU! Dobrze, że jesteś!

Możliwość komentowania jest wyłączona.