Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej

III dzień Oazy Młodszych Dzieci Bożych za nami!

Dzisiejszy dzień krótko podsumowała płeć piękna. Uczestniczka Marta oraz animatorki Ania i Natalia. Jak OMDB wygląda z ich perspektywy przekonajcie się sami!

Mamy bardzo zdolne dzieci! W kilka godzin nauczyć się tańczyć ten taniec nie jest łatwo, ale dzieci na OMDB są niezwykle zdolne!

Marta z Siemiatycz (lat 11): Dzisiejszą atrakcją dnia była wycieczka do nadleśnictwa. Pracownik ośrodka pokazał nam zwierzęta żywe oraz wypchane. Z tych pierwszych widzieliśmy żywe dziki, natomiast z tych drugich różne inne rysie, kuny i lisy. Śpiew z siostrą jest bardzo fajny. Staram się śpiewać jak najgłośniej się da! Dodatkową atrakcją dnia dzisiejszego były panie z sanepidu. Sprawdzały one czystość i pytały nas, jak się nam żyje na oazie. Rozgrzewki z animatorem Pawłem są zdecydowanie lepsze niż w latach ubiegłych. Są zróżnicowane i atrakcyjne dla uczestników. Dzisiaj grałyśmy też trochę w piłkę i siatkówkę. Niestety odbyło się to na hali, ponieważ boisko było mokre. Na wieczorku pogodnym bawiliśmy się w osła. Było dużo śmiechu i żartów! Pozdrawiam serdecznie mamę, brata oraz wszystkich animatorów!

Animatorka Ania z Siemiatycz: Kolejny dzień oazy rozpoczął się dla mnie robieniem śniadania. Podczas spotkań w grupach rozmawialiśmy o drugiej prawdzie wiary. Dzieci szybko i sprawnie rozszyfrowały hasła krzyżówki. Po obiedzie wyszliśmy do nadleśnictwa, gdzie uczestnicy zapoznali się z miejscową przyrodą. Chętnie słuchały pracownika nadleśnictwa i robili pamiątkowe zdjęcia. Można zauważyć, że dzieci coraz częściej zapominają o tęsknocie za domem i chętnie angażują się w różne zabawy proponowane przez animatorów. Bardzo się cieszę, że przyjechałam na tę oazę. To wspaniały sposób na spędzenie wakacji nie tylko dla uczestników, ale także dla nas animatorów. Przeżywamy treści rekolekcji jednocześnie mogąc służyć dzieciakom.

Animatorka Natalia z Sarnak: Trzeci dzień przyniósł wiele wrażeń dzieciom oraz nam animatorom. Dzieciaki chętnie brały udział w zajęciach, których głównym punktem była wycieczka do nadleśnictwa. Cały okres dotychczasowego trwania oazy będę mile wspominać. Pomoc animatorom w prowadzeniu zajęć jest dosyć męcząca, jednak satysfakcja płynąca z tej posługi niezmiernie mnie cieszy i satysfakcjonuje. Już nie mogę się doczekać kolejnych dni i nowych przeżyć. Pozdrawiam!Obrazek

Możliwość komentowania jest wyłączona.