Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej

II dzień oazy w Sarnakach!

Kolejny dzień Oazy Młodszych Dzieci Bożych za nami! Tym razem o swoich wrażeniach i o tym, co robili uczestnicy opowie Przemek z Kamionny oraz animator Paweł z Łochowa. Serdecznie zapraszamy do relacji!

Przemek z Kamionny (lat 11): Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od intensywnej rozgrzewki. Dzisiejsze spotkanie w grupie spędziłem z alumnem Grzegorzem, który jest z mojej parafii. Było to bardzo fajne spotkanie, na którym zastanawialiśmy się nad jedną z prawd wiary „jest Jeden Bóg” i o Jego miłości do nas. Oprócz tego kleryk Grzegorz pokazał nam, jak odpowiednio znaleźć dany fragment w Piśmie Świętym po parametrach. Podczas czasu wolnego graliśmy w piłkę. Udało mi się strzelić 2 bramki i jestem z tego powodu bardzo dumny. Koledzy w grupie są dosyć mili, chociaż zdarzają nam się małe sprzeczki. Nad wszystkim dobrze panuje najlepszy animator na tej oazie Paweł. Wszyscy animatorzy starają się, aby nic nam nie brakowało. Panie kucharki gotują dobre obiady. Dzisiaj mieliśmy makaron z mięsem i zupę ogórkową. Serdecznie pozdrawiam moich rodziców i brata!

Animator Paweł z Łochowa: Poniedziałek przebiegł dosyć intensywnie. Wszystko zaczęliśmy rozgrzewką, którą dane jest mi prowadzić. Dzieci wybiegały się, pobudziły do życia i dobrze weszły w dzień. Były bardzo aktywne podczas wszystkich zajęć. Widać, że grupa się coraz bardziej integruje. Podczas jednej z zabaw nawet zatańczył chłopak z dziewczyną, co w tym wieku, w tym czasie oazy jest wielkim sukcesem animatorów, którzy potrafią dobrze zintegrować i zapoznać uczestników. Jednak największą rolę w tym, że atmosfera jest bardzo pozytywna odgrywają uczestnicy. Widać, że zawiązują się pierwsze przyjaźnie, co bardzo ułatwia nam posługę. Jeśli chodzi o księdza moderatora Łukasza Suszko to można zauważyć u niego ogromne doświadczenie w prowadzeniu oaz. Doskonale nawiązuje kontakt z uczestnikami, którzy są bardzo posłuszni wobec niego. Jeśli chodzi o nasze relacje z księdzem to mogę mówić o tym w samych superlatywach. Jest czas na śmiech, na modlitwę, na pracę oraz odpoczynek. Jak mogę to opisać w jednym zdaniu? Nie żałuję przyjazdu tutaj!

Obrazek

Animator Paweł zaprasza wszystkich na oazę za rok!

Możliwość komentowania jest wyłączona.