Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej

Dzień I Oazy Młodszych Dzieci Bożych w Sarnakach!

Pierwsze posiłki, pierwsze wrażenia, pierwsze telefony do domów, nowe przyjaźnie- tak wyglądała niedziela podczas Oazy Młodszych Dzieci Bożych w Sarnakach. Zapraszamy do relacji animatorki Zuzi oraz uczestniczki oazy Wioli z Bielska Podlaskiego!

Wiola z Bielska Podlaskiego (lat 11): Pierwszy dzień oazy przebiegł bardzo dobrze. Podczas spotkania w grupie razem z koleżankami zrobiłyśmy komiks pod nadzorem naszej animatorki Zuzi. Oprócz tego dowiedziałyśmy się, co nas czeka na oazie i omówiłyśmy w skrócie główne prawdy wiary, które są naszym tematem oazy. Podczas czasu wolnego trochę się poganiałam z kolegami i koleżankami po boisku oraz graliśmy wspólnie w zbijaka. Ksiądz Łukasz podczas mszy przywiózł piasek z prawdziwej pustyni! Omówił też czym jest oaza i co będziemy podczas niej robić. Nasi animatorzy są bardzo fajni. No może, oprócz animatorów którzy czasami nas drażnią i przedrzeźniają. Śpiew z siostrą Bernardyną jest bardzo fajny. Uczymy się nowych i fajnych piosenek, które śpiewamy podczas mszy. Jest w końcu z mojej parafii, więc musi być w porządku. Jedzenie jest bardzo smaczne. Zjadłam jednego schabowego oraz cały talerz rosołu! Na koniec dnia była dyskoteka. Dj alumn Paweł spisał się bardzo dobrze. Nogi od tańczenia mnie bardzo bolą. Pozdrawiam moją rodzinę!

Animatorka Zuzia z Sadownego: Z powodzeniem zaczęliśmy Oazę Młodszych Dzieci Bożych! W czasie tych krótkich rekolekcji będziemy rozważać główne prawdy wiary. Dzieci są bardzo miłe, dosyć żywe i absolutnie nie pozwalają się nudzić. Jestem animatorką dosyć licznej grupy. Dzisiaj od samego rana dziewczynki były bardzo aktywne i z wielkim entuzjazmem podchodziły do kolejnych punktów dnia. Oczywiście nie obeszło się bez drobnych kontuzji, ale na szczęście zupełnie niegroźnych. Podczas spotkania w grupie zostały odkryte nowe talenty plastyczne. Wierzymy, że w czasie dzisiejszego dnia szczególnie opiekowali się nami patroni dnia dzisiejszego- św. Piotr i św. Paweł. Z racji ich wielkiego święta obchodzili imieniny wszyscy Piotrusiowie i Pawełkowie. Szczęśliwi solenizanci dostąpili zaszczytu uścisku dłoni księdza moderatora oraz oczywiście otrzymali słodkie prezenty. Dla mnie rozpoczęcie tej oazy to kolejne utwierdzenie się w tym, że jest to bardzo pozytywny Ruch nie tylko dla dzieci, ale również i dla nas animatorów. Przypominamy sobie czasy, kiedy to my jeździliśmy jako uczestnicy. Doświadczamy, czym jest prawdziwa posługa animatora oraz wracamy do podstaw bycia katolikiem. Uświadamiamy się, że musimy zaufać Panu, który ma dla nas wspaniały plan! Pozdrowienia z Sarnak! 

 Obrazek

 

<

p style=”text-align:center;”>Animatorka Zuzia pozdrawia wszystkich rodziców!

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.