Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej

Michał Sawicki z krzyżem animatora!

Diecezja Drohiczyńska może pochwalić się kolejnym animatorem, który otrzymał krzyż animatorski! W 2014 roku do tego grona dołączył alumn II roku Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie Michał Sawicki! W dalszej części wypowiedź Michała o tym, jak przeżył Centralną Oazę Matkę.

 

Szczęść Boże
Część z Was już pewnie wie, a z pozostałymi chciałbym podzielić się radosną wiadomością. W dniach od 6 do 8 czerwca mimo przeciwności i sesji było mi dane być na Centralnej Oazie Matce w centrum naszego Ruchu w Krościenku.
COM zawsze odbywa się podczas Zesłania Ducha Świętego. W czasie modlitewnego czuwania prosiliśmy o wylanie Ducha Świętego na nasz Ruch.
W Wigilię Zesłania po nabożeństwie pokuty i pojednania zostałem poproszony do posługiwania modlitwą wstawienniczą. Z początku miałem obawy, ale skoro zostałem poproszony stwierdziłem, że Bóg tak chce i Duch Święty będzie działał. Nie pomyliłem się. Duch Święty działał przez nas. Doświadczyłem jak bardzo pomocna i potrzebna jest nasza modlitwa za innych ludzi. Sami nic nie możemy uczynić, ale jeśli damy prowadzić się Duchowi Świętemu to On sam będzie działał i będzie się modlił za nas nawet wtedy, gdy nie umiemy się modlić.
Podczas niedzielnej jutrzni był dla mnie ważny moment-Błogosławieństwo animatorów. Wraz z pozostałymi 74 osobami zostałem wprowadzony i uroczyście pobłogosławiony do posługi animatora Ruchu Światło-Życie oraz otrzymałem krzyż animatorski z rąk moderatora generalnego ks. Adama Wodarczyka.
Ten krzyż ze słowami fos-zoe ma mi przypominać o naszym charyzmacie, zachęcać do jeszcze większego wcielania go w swoje życie i służenie innym, a tym który pomaga mi wcielać słowo w życie jest Duch Święty. Na odwrocie krzyża znajduje się napis agape – ma mi przypominać o bezinteresownej służbie braciom i siostrom z prawdziwą miłością. Tak samo jak św. Paweł pisze w 1 Liście do Koryntian 13 rozdział.
Słowa hymnu o miłości towarzyszyły mi od soboty. Podczas całego COM można było dostrzec działanie Ducha Świętego, a chyba najbardziej przez tą miłość-agape, było można dostrzec prawdziwą wspólnotę Chrześcijańską która gromadzi się razem na modlitwie i w łamaniu chleba.
CHWAŁA PANU
Pozdrawiam

 

Ps. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli spotkać się. Na oazie wakacyjnej prawdopodobnie nie będziemy mogli się widzieć ale będę łączył się z wami duchowo z za wschodniej granicy

Obrazek

Możliwość komentowania jest wyłączona.